Jdi na obsah Jdi na menu
 


                Obrazek                        Obrazek

                          Karim  Benzema                                                 

Narozen 19. prosince 1987 v Lyonu je francouzský fotbalista, který v současnosti hraje za španělský klub Real Madrid a francouzský národní tým. Benzema je představován ve Francii jako jeden z předních hráčů nové generace, a v menší míře se srovnává s brazilskou hvězdou Ronaldem a to především kvůli své produktivitě, fyzické kondici, efektivnímu driblování a velkému přehledu. Jeho přezdívka je Le Phénomene, což ve francouzštině "Fenomén", což byla také Ronaldova přezdívka. Ronaldo patří také k Benzemovým oblíbeným hráčům. Benzema prošel všemi mládežnickými akademiemi v Lyonu. Hrál na Euro 2008 a v sezóně 2007-08 se stal králem střelců v první Francouzské lize a to pouhé tři sezony po svém profesionální debutu. Sezóna 2007-08 byla pro Benzemu průlomovou, protože mu napomohla získat mnohá ocenění a novou smlouvu, čímž se stal nejlépe placeným fotbalistou ve Francii. Dne 1. července 2009 bylo oznámeno, že Lyon dosáhl dohody se španělským klubem Real Madrid na jeho přestupu za € 35 mil.

Obrazek    Obrazek

 

 

Nyní již bývalý útočník Lyonu, Karim Benzema, byl před 15 000 fanoušky představenjako nová posila Realu Madrid. V prvním proslovu prozradil, že je za přestup více než šťastný.

 

   

        Obrazek     Obrazek


Benzema byl představen přesně osm let poté, co poprvé oblékl sněhově bílý dres Realu Madrid legendární francouzský záložník Zinedine Zidane, jenž je velkým idolem mladého útočníka přicházejícího z Lyonu.

Benzema zatím neměl na dresu číslovku, kterou mu uvolní až některý z odcházejících hráčů, Kaká si totiž před ním vybral číslo 8, Raúl Albiol 18 a Cristiano Ronaldo slavnou devítku.

Útočník z Lyonu by brzy mohl převzít číslo 19 po útočníkovi Klaasi-Janu Huntelaarovi, jenž by měl odejít v nejbližších dnech. Předseda Realu, Florentino Pérez uvedl Benzemu jako nejlepšího mladého hráče ve francouzské lize.

„Jsem velmi šťastný, že budu hrát ve stejném klubu jako moje idoly, Zidane a Ronaldo. Děkuji Vám Florentine Pérezi,“ vyjádřil se v prvním proslovu kanonýr francouzské reprezentace.

   Obrazek      Obrazek

 

"Je zde několik klubů, za které bych chtěl hrát. Barcelona, Real Madrid, ale také Manchester United a Milán. Všechno to jsou velké kluby a hrát zde by bylo snem. Líbí se mi Španělsko, ale postupovat můžete také v Manchesteru nebo Miláně. Chci dosáhnout co nejvyššího levelu", řekl Benzema pro deník L'Equipe.

 

   Obrazek

                                         

Národnost: Francie
Datum narození: 19.12.1987
Věk: 20 let
Výška: 183 cm
Váha: 74 kg
                                                                                                                                                                       

                           Nejlepší střelci Top 15

 
 
Jméno
Post
Fotka
Klub
Dres
Góly
Wayne Rooney
Útočník
15
Lionel Andrés Messi
Záložník
10
Craig Bellamy
Útočník
8
Andrey Arshavin
Útočník
6
Zlatan Ibrahimovič
Útočník
6
Samuel Eto'o
Útočník
5
Lopez
Lisandro
Útočník
5
Theo Walcott
Útočník
4
Karim Benzema
Útočník
4
Steven Gerrard
Záložník
4
Michael Owen
Útočník
3
Carlos Tévez
Útočník
3
Alesandro Del Piero
Útočník
3
Amauri Carvalho de Oliveira
Útočník
3
Didier Drogba
Útočník
2